NaStyku.pl

Zgorzelec dzieli się doświadczeniem z Gruzją

Starając się o wejście do UE Gruzini odwiedzają różne europejskie kraje i pytają, jak radzić sobie z gospodarczą i społeczną zapaścią.
Wizyta studyjna delegacji gruzińskiej w Zgorzelcu
Wizyta studyjna delegacji gruzińskiej w Zgorzelcu

W dniach 8-12 lipca do Polski przybyła delegacja przedstawicieli administracji publicznej szczebla rządowego i samorządowego Gruzji, która odwiedziła nasz kraj w ramach realizacji 2-letniego międzynarodowego projektu tzw. współpracy bliźniaczej pod nazwą  „Improving Infrastructure Quality through Better Planning Systems”. 

Głównym celem projektu realizowanego po stronie polskiej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, we współpracy z Instytutem Rozwoju Miast i Regionów z Krakowa, Instytutem Rozwoju Terytorialnego z Wrocławia oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych, jest zwiększenie potencjału gruzińskiej administracji w zakresie planowania przestrzennego i wsparcia procesu inwestycyjnego.

Podczas swojej wizyty w Polsce delegacja gruzińska koncentrowała swoją uwagę na wyzwaniach rozwojowych Krakowa, Bytomia i Wrocławia, natomiast w piątek 12 lipca przybyła do Zgorzelca, gdzie podczas spotkania w Urzędzie Miasta zapoznawała się z działaniami realizowanymi przez miasto w zakresie prac rewitalizacyjnych, planistycznych i inwestycyjnych, również w ujęciu współpracy transgranicznej z miastem Görlitz.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Skradziony samochód oraz funkcjonariusz straży granicznej / fot NOSG

Odzyskano samochód o wartości 160 tys. zł

Na granicy
wtorek, 21 stycznia 2020, 10:55
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Fiat Camper o wartości 160 tys. zł – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zobacz również

Straż Graniczna, zdjęcie ilustracyjne / fot. NOSG
Na granicy
wtorek, 07 stycznia 2020, 16:17

Telefon po pomoc

Kierownik zmiany w Placówce Straży Granicznej odebrał dramatyczny telefon. Dzwoniąca...