NaStyku.pl

Zgorzelec dzieli się doświadczeniem z Gruzją

Starając się o wejście do UE Gruzini odwiedzają różne europejskie kraje i pytają, jak radzić sobie z gospodarczą i społeczną zapaścią.
Wizyta studyjna delegacji gruzińskiej w Zgorzelcu
Wizyta studyjna delegacji gruzińskiej w Zgorzelcu

W dniach 8-12 lipca do Polski przybyła delegacja przedstawicieli administracji publicznej szczebla rządowego i samorządowego Gruzji, która odwiedziła nasz kraj w ramach realizacji 2-letniego międzynarodowego projektu tzw. współpracy bliźniaczej pod nazwą  „Improving Infrastructure Quality through Better Planning Systems”. 

Głównym celem projektu realizowanego po stronie polskiej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, we współpracy z Instytutem Rozwoju Miast i Regionów z Krakowa, Instytutem Rozwoju Terytorialnego z Wrocławia oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych, jest zwiększenie potencjału gruzińskiej administracji w zakresie planowania przestrzennego i wsparcia procesu inwestycyjnego.

Podczas swojej wizyty w Polsce delegacja gruzińska koncentrowała swoją uwagę na wyzwaniach rozwojowych Krakowa, Bytomia i Wrocławia, natomiast w piątek 12 lipca przybyła do Zgorzelca, gdzie podczas spotkania w Urzędzie Miasta zapoznawała się z działaniami realizowanymi przez miasto w zakresie prac rewitalizacyjnych, planistycznych i inwestycyjnych, również w ujęciu współpracy transgranicznej z miastem Görlitz.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic / materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu

Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic

Na granicy
piątek, 23 sierpnia 2019, 10:01
Od 19 do 23 sierpnia 40 pilotów sportowych z Polski i Niemiec wzięło udział w pierwszym transgranicznym projekcie lotniczym „Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic”.
Worcation 2019 / fot. Jakub Purej

Worcation 2019: Znaleziono ponad 200 artefaktów

Na granicy
piątek, 16 sierpnia 2019, 08:35
9.08. w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura odbyło się wydarzenie kończące międzynarodową wymianę młodzieży WORCATION, podczas którego uczestnicy zrelacjonowali przebieg swych prac i opowiedzieli o doświadczeniach zebranych przez ostatnie 2 tyg.

Zobacz również