NaStyku.pl

Wyrusz na wycieczkę i poznaj najsłynniejsze zgorzeleckie legendy i podania!

Muzeum Łużyckie ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejny spacer po Görlitz. Tym razem skupimy się na tropach zgorzeleckich (görlitzkich) legend.
Tropem zgorzeleckich legend
Tropem zgorzeleckich legend

Görlitz/Zgorzelec ma bardzo długą i bogatą historię obfitującą w różne wydarzenia. Część z nich to fakty potwierdzone w dokumentach, jednak sporo też historii przekazywanych od wieków z ust do ust, które z rzeczywistością mają niewiele wspólnego. Choć niektórzy twierdzą, że w każdej legendzie jest ziarno prawdy zazwyczaj są one wytworem niezwykłej wyobraźni a czasem zabobonów. Dlatego podczas spaceru po Görlitz odwiedzimy miejsca związane z najbardziej znanymi legendami: m.in. kościół Św. Trójcy, Górny Rynek, Uliczka Zdrajców, Wieża Mikołajska.

Wszystkich chętnych na poznanie legend z grodu nad Nysą Łużycką zapraszamy w niedzielę 12.05.2019r. o godz. 15.00.

Wycieczka jest kolejną z cyklu organizowanych przez Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu. Bilety w cenie 10 złotych można zakupić w Punkcie Informacji Turystycznej w Zgorzelcu przy ul. Daszyńskiego 12 do piątku 10 maja włącznie, po wstępnej rezerwacji miejsc (osobiście lub telefonicznie). W przypadku braku zakupu biletu we wskazanym terminie, zapisana osoba będzie wykreślana z listy. Wraz z zakupem biletu otrzymają Państwo informację o miejscu zbiórki, gdzie należało będzie okazać bilet. Liczba miejsc ograniczona. 

data: 12.05.2019
godzina: 15:00
cena: 10 PLN
zapisy do 10.05:
+48 511 426 761

Każdy z uczestników zobowiązuje się samodzielnie ubezpieczyć na czas trwania wycieczki (dot. kosztów leczenia poza RP oraz NNW).

UWAGA!

Tych z Państwa, których zafascynują legendy omawiane podczas wycieczki, zapraszamy serdecznie do Punktu Informacji Turystycznej, gdzie posiadamy w sprzedaży idealne uzupełnienie tematu - zbiór legend łużyckich nawiązujący do słynnej wystawy w Muzeum Łużyckim z 2017r. "Trójnogi Pies i inne legendy łużyckie" oraz pozycję przeznaczoną dla młodszych odbiorców.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Uderzenie w zorganizowaną grupę zajmującą się przerzutem cudzoziemców / fot. CBŚP

Przerzucali cudzoziemców przez tzw. „kanał bałkański”

Na granicy
piątek, 08 listopada 2019, 08:49
Rozbito grupę przestępczą zajmującą się przerzutem cudzoziemców z Rumunii do Europy Zachodniej. Głównie Wietnamczycy przewożeni byli w skrajnie trudnych warunkach. Umieszczano ich w niewielkich schowkach. Za taką „podróż” płacili od 6,5 do 20 tys. dolarów.

Zobacz również