NaStyku.pl

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski uczestniczył w spotkaniu roboczym w Dyrekcji Policji w Görlitz, które poświęcone było współpracy międzynarodowej.
W Dyrekcji Policji w Görlitz odbyło się spotkanie poświęcone współpracy międzynarodowej służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo
W Dyrekcji Policji w Görlitz odbyło się spotkanie poświęcone współpracy międzynarodowej służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

Podczas narady, która odbyła się 20 września 2021 roku w Dyrekcji Policji w Görlitz, zaprezentowano funkcjonujący po stronie niemieckiej system monitoringu, wykorzystujący biometrię oraz jego pozytywne znaczenie dla szeroko pojętego bezpieczeństwa publicznego. Pokazano kamery funkcjonujące już na terenie miasta Görlitz, w którym zastosowano jedyną w Europie kombinację technologii wojskowo - cywilnej, korzystającej z podświetlenia laserem. Przedstawiono również system komputerowy do sterowania kamerami oraz możliwości tego systemu do wyszukiwania tablic rejestracyjnych pojazdów oraz osób wg danych biometrycznych. Omówiona została także wstępna ocena całego systemu oraz plan rozszerzenia jego działania w kierunku tzw. "trójstyku" na granicy polsko-czesko-niemieckiej.

Podczas spotkania, którego gospodarzem był Prezydent Policji w Görlitz Manfred Weißbach prowadzono rozmowy pomiędzy szefami poszczególnych służb na temat możliwości współpracy w tym obszarze, także poprzez opracowywanie projektów, celem pozyskania środków finansowych z Unii Europejskiej na rozszerzenie systemu o teren polskiego pogranicza. W spotkaniu uczestniczył także Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Michalski oraz Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Andrzej Barna.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Demontaż baraku z czasów II wojny światowej / fot. J. Purej

Görlitz: Demontaż baraku z czasów II wojny światowej

Na granicy
piątek, 22 października 2021, 09:02
Barak z czasów II wojny światowej ma zostać przeniesiony w nowe miejsce – na teren Miejsca Pamięci byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A w Zgorzelcu. Wyjątkowe przy tym jest przeniesienie zabytkowego obiektu do sąsiedniego kraju.
Nowe saksońskie rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem

Nowe saksońskie rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem

Na granicy
środa, 20 października 2021, 14:33
Rząd Saksonii przyjął 19 października 2021 nowe rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem, które wejdzie w życie 21 października 2021 r. i będzie obowiązywać do 17 listopada 2021 włącznie.

Zobacz również