NaStyku.pl

Razem przeciwko transgranicznej przestępczości samochodowej

Finansowany przez Unię Europejską dolnośląsko-saksoński projekt "KRYMITECH – stop transgranicznej przestępczości samochodowej" dobiega powoli końca. Funkcjonariusze zapowiadają jednak, że będą kontynuować wspólne przedsięwzięcia i działania.
Spotkanie przedstawicieli polskich i niemieckich jednostek policji w Görlitz / fot. KWP Wrocław
Spotkanie przedstawicieli polskich i niemieckich jednostek policji w Görlitz / fot. KWP Wrocław

Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu spotkali się z reprezentantami Krajowego Urzędu Kryminalnego Saksonii (LKA) oraz Dyrekcji Policji w Görlitz, by omówić dotychczasową współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców terenów przygranicznych. W trakcie spotkania podsumowano podejmowane w ubiegłym roku działania prewencyjne na polsko-niemieckim pograniczu oraz zaplanowano kolejne z udziałem specjalistycznego pojazdu – Infomobilu.

Szczególną uwagę zwrócono na udział w targach KONVENTA w Löbau oraz organizację wspólnych punktów konsultacyjno-informacyjnych na terenie Niemiec i Polski, podczas których na bieżąco będą przekazywane mieszkańcom informacje o sposobach zabezpieczenia pojazdów jak i znajdującego się w nich mienia – informuje nadkom. Aneta Pola z wydziału prewencji KWP we Wrocławiu.

Partnerzy zaprezentowali przetestowane skórzane etui na kluczyki, które uniemożliwia zeskanowanie sygnału, który samochód wysyła do klucza. Przedstawiono również dane statystyczne z ubiegłego roku w obszarze przestępczości samochodowej, wskazując na 7% spadek.

Tak wygląda etui na kluczyki, które chroni przed skanowaniem sygnału za pomocą tzw. "walizki" / fot. KWP Wrocław

Jednym z celów tego przedsięwzięcia jest wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców terenów przygranicznych poprzez działania policji obu sąsiadujących ze sobą państw w zakresie działań prewencyjnych i operacyjno-dochodzeniowych oraz zwiększenie efektywności wspólnych działań, a dzięki temu wzrost skuteczności zwalczania przestępczości samochodowej – wyjaśnia nadkom. Krzysztof Zaporowski, p.o. Oficera Prasowego KWP Wrocław.

Pomimo tego, że działania w ramach projektu dobiegają końca, to funkcjonariusze obu państw zapowiadają, że będą kontynuować wspólne przedsięwzięcia…

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne

Z więzienia do więzienia

Na granicy
wtorek, 18 czerwca 2019, 14:04
W ręce pograniczników wpadł 32-letni bogatynianin poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych. Mężczyzna za rozprowadzanie narkotyków spędzi w zakładzie karnym najbliższe pół roku.
Przejazd kolumny pojazdów wojskowych / fot. GDDKiA - M. Grzegorczyk, M. Szumiata, M. Ostrowski

Czołgi na A4

Na granicy
poniedziałek, 17 czerwca 2019, 11:35
W pierwszych dniach czerwca kierowcy na dolnośląskich drogach mieli okazję zobaczyć przemieszczające się kolumny pojazdów wojskowych, w tym czołgi. Miało to związek z międzynarodowymi ćwiczeniami wojskowymi Noble Jump 2019.

Zobacz również