NaStyku.pl

Obywatel Tunezji i Uzbekistanu zatrzymani w Zgorzelcu

W poniedziałek (11 marca) funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali w Zgorzelcu dwóch cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce nielegalnie. Jeden to obywatel Tunezji, drugi Uzbekistanu.
fot. NOSG
fot. NOSG

Pierwszy z cudzoziemców został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie podczas kontroli autokaru rejsowego. W trakcie sprawdzania dokumentów pogranicznicy stwierdzili, że jeden z podróżnych, obywatel Uzbekistanu przebywa w Polsce nielegalnie. Cudzoziemcowi skończyła się wiza, która uprawniała go do przebywania w naszym kraju. Mężczyzna wprawdzie aplikował o pobyt w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, ale wojewoda odmówił mu takiego zezwolenia. Komendant Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu wydał decyzję zobowiązującą obcokrajowca do opuszczenia Polski w ciągu 30 dni, a także wydał decyzję zakazującą wjazd na terytorium naszego kraju oraz innych państw Schengen przez okres 6 miesięcy.

Do drugiego zatrzymania doszło w godzinach nocnych. Pogranicznicy w pobliżu stacji PKP w Zgorzelcu wylegitymowali przebywające tam osoby. Jeden z mężczyzn nie posiadał przy sobie dokumentów. Na podstawie danych, które podał udało się ustalić, że jest to 23-letni obywatel Tunezji. Cudzoziemiec oświadczył, że 3 marca bez dokumentów przyjechał autobusem z Francji do Niemiec a następnie pociągiem udał się do znajomej mieszkającej w Częstochowie. W Zgorzelcu oczekiwał na pociąg, którym miał wrócić do Francji. Cudzoziemiec został zatrzymany, ponieważ po dokonanych sprawdzeniach nie potwierdzono jego legalnego pobytu we Francji. Jak sam powiedział do Francji przybył nielegalnie około 3 lat temu i tam starał się o azyl, którego mu odmówiono. Tunezyjczyk jeszcze dzisiaj otrzyma decyzję o zobowiązaniu i będzie musiał wyjechać z Polski. 

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Przekraczając Granicę Pomagasz

500 km w 10 dni. Dla Michała, dla siebie

Na granicy
wtorek, 21 maja 2019, 09:27
Swoją przygodę i wyzwanie zarazem rozpoczną już w najbliższy czwartek, 23 maja, właśnie tutaj, u styku trzech granic. Tomek, Zbyszek, Arek i Radek - czterech pasjonatów ekstremalnego biegania wyruszy w trasę wzdłuż zachodniej granicy Polski.

Zobacz również