NaStyku.pl

Nieznana, drażniąca substancja w bloku. 36 osób trafiło do szpitala. Nocna akcja strażaków w Jabloncu nad Nysą

To nie była spokojna noc dla mieszkańców jednego z bloków w Jabloncu nad Nysą w Czechach. Od godz. 18.00 wtorkowego wieczora pracowały tam służby ponieważ w lokalach było czuć nieznaną, drażniącą substancję. 36 osób trafiło do szpitala na badania.
HZS Liberec
HZS Liberec

Jak informuje HZS Libereckeho kraju we wtorek przed godziną 18.00 jednostki udały się na ulicę Skelną w Jabloncu nad Nysą, gdzie w bloku wyczuwano nieznaną substancję drażniącą. Strażacy po przybyciu ewakuowali 15 osób i zapewnili im tymczasowe udogodnienia w autobusie.

W trakcie interwencji do szpitali przetransportowano łącznie 36 osób. Strażacy przez kilka godzin poszukiwali źródła ulatniania drażniącej substancji. Na miejscu zdarzenia powołano sztab kryzysowy oraz poproszono po pomoc polową grupę laboratorium chemicznego z Instytutu Ochrony Ludności Lázna Bohdaneč. We współpracy z laboratorium chemicznym przeprowadzono powtórne pomiary kontrolne w pomieszczeniach wewnętrznych budynku z wynikiem ujemnym. Interwencja została przerwana przed 3 w nocy, a kolejne pomiary mają zostać przeprowadzone w ciągu dnia. 

HZS Liberec (4) 
Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również