NaStyku.pl

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali czterech obywateli Turcji

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali czterech obywateli Turcji, którzy usiłowali niezgodnie prawem przekroczyć granicę do Niemiec. Razem z nimi zatrzymany został obywatel Ukrainy.
fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Palcówki w Ludwigsdorfie prowadząc kontrole mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji zatrzymali jadące w kierunku  granicy z Niemcami auto osobowe. Pojazdem kierował 24-letni obywatel Ukrainy, natomiast jego pasażerami było 4 obywateli Turcji.

Kontrola dokumentów cudzoziemców wykazała, że obywatele Turcji w wieku od 23 do 27 lat nie posiadają dokumentów uprawniających ich do przekraczania granicy państwowej oraz do legalnego pobytu w naszym kraju.

Obywatele Turcji zgodnie oświadczyli, że Ukrainiec zabrał ich ze Słowacji i mieli zostać przewiezieni w rejon granicy z Niemcami, by swobodnie przekroczyć  granicę i dotrzeć do tego kraju.  

Cała grupa została zatrzymana, obywatel Ukrainy za pomocnictwo w popełnieniu przestępstwa polegającego na przekroczeniu granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom, natomiast obywatele Turcji za nielegalne przekroczenie granicy państwowej ze Słowacji do Polski, nielegalny pobyt w Polsce oraz usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami.

Z cudzoziemcami prowadzone są dalsze czynności procesowe.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.

Zobacz również