NaStyku.pl

Dzień Otwartych Drzwi w Augustum-Annen-Gymnasium

Przełom stycznia i lutego to tradycyjnie już czas, w którym z Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz nadchodzi zaproszenie do udziału w Dniu Otwartych Drzwi dla zainteresowanych nauką w klasie o dwunarodowo-dwujęzycznym profilu.
Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz | materiały prasowe
Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz | materiały prasowe

W tym roku szkołę i profil można będzie poznać 2 lutego.

Dwunarodowo-dwujęzyczny polsko-niemiecki profil kształcenia w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz od 2002 roku oferuje młodym Polakom i Niemcom unikalną w skali obu krajów naukę języka sąsiada, pogłębioną o historię sąsiedniego kraju, ale też wiedzę o kulturze i obyczajach jego mieszkańców. Kompetencje międzykulturowe zdobywane podczas nauki zwiększają szanse absolwentów bilingualnego profilu na zdobycie atrakcyjnej pracy również daleko poza regionem przygranicznym.

Edukacja w profilowanych klasach odbywa się dwuetapowo. W klasach piątej i szóstej kandydaci do klasy dwunarodowo-dwujęzycznej doskonalą znajomość języka sąsiada ucząc się w swoich krajach ojczystych. Wspólną naukę dwunarodowej klasie w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz rozpoczynają dopiero w klasie siódmej. W większości przypadków edukację kończą maturą (klasa 11.), której zdobycie otwiera im możliwość studiowania na uczelniach w Niemczech i na terenie Europy Zachodniej, a od kilku lat także na wybranych uczelniach w Polsce.

Dzień Otwartych Drzwi to znakomita okazja, aby poznać szkołę i warunki nauki, jakie oferuje, ale też porozmawiać z uczniami i nauczycielami, którzy udzielą informacji o wymaganiach stawianych adeptom, możliwościach rozwoju, warunkach przyjęcia, finansach i wszystkim co może zainteresować tak dzieci, jak rodziców.  

Dzień Otwartych Drzwi, sobota, 2 lutego, godziny od 10.00 do 12.00.

Uczniowie i nauczyciele serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych rodziców i uczniów szkół podstawowych.

Wnioski o przyjęcie do szkoły przyjmowane będą od 4 lutego do 1 marca 2019r. Do wniosku należy załączyć zapisane w formacie pdf.: kopię świadectwa ukończenia klasy 5. oraz zestawienie ocen za pierwsze półrocze klasy 6. Zgłoszenia należy przesłać drogą mailową na adres agakorm@o2.pl.

Formularz dostępny jest na stronie internetowej szkoły:

www.anne-augustum.de/pl/profil-dwujezyczny/rekrutacja-uczniow-z-polski

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zaginiony do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną / fot. Policja Brandenburska

Policja poszukuje zaginionego mężczyzny

Na granicy
czwartek, 21 lutego 2019, 09:13
23 października 2018 r. w miejscowości Forst/Łużyce w Niemczech zaginął Marek Słomka. Według informacji Policji Brandenburskiej mężczyzna mógł przebywać na terenie Lubska lub w jego okolicach. Mógł też udać się w kierunku autostrady nr 18 lub 4.

Zobacz również