NaStyku.pl

Na granicy

20 lat Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz.

Smaczny, muzyczny i aktywny początek maja na Przedmieściu Nyskim

Na granicy
piątek, 20 kwietnia 2018, 16:57
Początek maja w Zgorzelcu zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wszystko za sprawą polsko-niemieckiego festynu rodzinnego zorganizowanego w ramach dwudziestolecia Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz. Będą food trucki, koncerty, wystawy oraz plenerowy plac zabaw.
Mieszkańcy Ostritz organizują Święto Pokoju.

Solidarni z mieszkańcami Ostritz

Na granicy
wtorek, 17 kwietnia 2018, 14:31
Burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz i nadburmistrz Görlitz Siegfried Deinege wezmą udział wieczornej części otwarcia Festynu Pokoju w Ostritz, w piątek (20 kwietnia). Chcą okazać solidarność z mieszkańcami Ostritz…
73. rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej - zdjęcie nr 116

Mija 73 lata od bitwy o Nysę Łużycką

Na granicy
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 16:42
W dowód pamięci o bohaterach jednej z najbardziej zaciętych bitew II Wojny Światowej przed zdobyciem Berlina, w Zgorzelcu przed Pomnikiem Orła Piastowskiego odbyły się uroczystości upamiętniające 73. rocznicę Forsowania Nysy Łużyckiej.
17. Rowerowy Zlot Gwiaździsty Powiatu Görlitz

Zlot Gwiaździsty

Na granicy
środa, 11 kwietnia 2018, 11:28
5 maja tysiące miłośników wypraw rowerowych znów wyruszy przez Powiat Görlitz do wybranego miejsca docelowego, które tym razem znajduje się w Rothenburg/O.L. Do mety prowadzi jedenaście tras w kształcie gwiazdy.
Cykl ten jest pomyślany jako  forum dyskusyjne na temat rewitalizacji i rozwoju Zgorzelca i Görlitz.

Rozmowy o Europa-Mieście

Na granicy
piątek, 06 kwietnia 2018, 10:14
Interdyscyplinarne Centrum Ekologicznej Rewitalizacji Miast z siedzibą w Görlitz organizuje cykl spotkań poświęcony urbanistycznym aspektom życia i mieszkania w Görlitz i w Zgorzelcu jako Europa-Mieście.
Fot:. Mariusz Pendzich / źródło. www.daniel-mach.com

Hipnoza – wrota do podświadomości. Rozmowa z Danielem Machem

Na granicy
piątek, 06 kwietnia 2018, 09:14
Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Danielem Machem – certyfikowanym hipnotyzerem, trenerem mentalnym i coachem. Hipnoza od dawna jest obiektem jego zainteresowań, a od niedawna budzi ciekawość wśród mieszkańców pogranicza.
Dni Literatury nad Nysą

Dni Literatury nad Nysą 2018

Na granicy
środa, 04 kwietnia 2018, 10:01
Od 11 do 15.04 odbywają się w Görlitz-Zgorzelcu po raz trzeci polsko-niemieckie Dni Literatury nad Nysą, święto dobrej książki. Pod hasłem "Crossing Borderlands" centralnym tematem spotkań z autorami będzie fenomen granicy, a raczej jej przezwyciężanie.
Wycieczka po fortyfikacjach miejskich. | fot.: Muzeum Łużyckie

Wycieczka po fortyfikacjach miejskich

Na granicy
wtorek, 03 kwietnia 2018, 13:17
Ruszyły zapisy na pierwszą w tym roku wycieczką po Görlitz. Na wyprawę śladami fortyfikacji miejskich zaprasza Muzeum Łużyckie.
Mieszkańcy Ostritz organizują Święto Pokoju.

Mieszkańcy Ostritz organizują Święto Pokoju

Na granicy
niedziela, 08 kwietnia 2018, 10:07
Podczas, gdy w hotelu Neißeblick odbywać się będzie organizowany przez neonazistów festiwal rockowy, mieszkańcy Ostritz chcą pokazać na rynku swojego miasta, że identyfikują się innymi wartościami. Dlatego zapraszają na Święto Pokoju.