NaStyku.pl

Na granicy

Nowe połączenie ułatwi, szczególnie studentom, uczniom i turystom dotarcie do i z Zielonej Góry.

Zielona Góra - Görlitz od 1 lutego!

Na granicy
poniedziałek, 22 stycznia 2018, 10:46
Od 1 lutego 2018 r. zostanie uruchomione nowe połączenie kolejowe z Zielonej Góry do Görlitz – poinformował na swojej stronie portal kolejoweluzyce.eu.
Dyrektor Naszego Zoo Dr Sven Hammer z żółwiem coura w Zoo Muenster | fot.: Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Zwierzę roku 2018: żółw Cuora

Na granicy
poniedziałek, 22 stycznia 2018, 10:09
Nadchodzi niebezpieczeństwo: aby zwrócić uwagę ludzi na zagrożenia tej populacji żyjącej na wolności, żółw Cuora został wybrany na "Zwierzę roku 2018".
Policjanci odzyskali rowery o wartości ponad 1200 euro

Paser rowerów stanie przed sądem

Na granicy
piątek, 19 stycznia 2018, 15:11
W Zgorzelcu odnaleziono trzy rowery, które skradziono na terenie Niemiec. W sprawę zamieszany jest 30-letni mieszkaniec Zgorzelca. Mężczyzna odpowie nie tylko za paserstwo jednośladów, ale także za kradzież paliwa.
Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz | materiały prasowe

Dzień Otwartych Drzwi w Augustum-Annen-Gymnasium

Na granicy
środa, 17 stycznia 2018, 08:54
Jak wygląda nauka w saksońskiej szkole? Jakie zalety niesie ze sobą edukacja po drugiej stronie granicy? Jakie są warunki przyjęcia do dwunarodowego-dwujęzycznego polsko-niemieckiego profilu kształcenia w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz?
Orszak Trzech Króli 2018 - zdjęcie nr 35

Tak było w Zgorzelcu i Görlitz. Święto Trzech Króli

Na granicy
poniedziałek, 08 stycznia 2018, 09:57
Było głośno i radośnie. Przez Europa-Miasto Zgorzelec/Görlitz przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Korowód przemierzył drogę z kościoła Trójcy Świętej na Obermarkt do Miejskiego Domu Kultury. Uczestniczyło w nim około 2 tys. mieszkańców pogranicza.
Grupa przestępcza umożliwiła nielegalne przekroczenie granicy co najmniej 11 obywatelom Ukrainy | materiały prasowe NOSG

Gang przemytników ludzi stanie przed sądem

Na granicy
czwartek, 04 stycznia 2018, 11:17
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym przerzutem cudzoziemców z Polski do Wielkiej Brytanii. Całym procederem kierowała zgorzelczanka.
6 stycznia 2018 ulicami Zgorzelca i Görlitz przejdzie Orszak Trzech Króli | materiały prasowe

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Zgorzelca i Görlitz

Na granicy
środa, 27 grudnia 2017, 10:27
"Bóg dla wszystkich, wszyscy do stajenki" to hasło przewodnie Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia 2018 r. już po raz piąty przejdzie ulicami Zgorzelca i Görlitz. Na czele kolorowego korowodu pójdą Trzej Królowie, symbolizujący trzy kontynenty.
Fajerwerki w Sylwestra? Tak, ale nie na moście Staromiejskim.

Bez fajerwerków na moście Staromiejskim

Na granicy
środa, 27 grudnia 2017, 09:14
Wzorem lat ubiegłych władze Görlitz wprowadzają zakaz używania materiałów pirotechnicznych po niemieckiej stronie mostu Staromiejskiego oraz w promieniu 50 metrów od niego.