NaStyku.pl

Zlot Gwiaździsty

5 maja tysiące miłośników wypraw rowerowych znów wyruszy przez Powiat Görlitz do wybranego miejsca docelowego, które tym razem znajduje się w Rothenburg/O.L. Do mety prowadzi jedenaście tras w kształcie gwiazdy.
17. Rowerowy Zlot Gwiaździsty Powiatu Görlitz
17. Rowerowy Zlot Gwiaździsty Powiatu Görlitz

Zaoferowana została również dodatkowa trasa - pętla wokół Rothenburga. Najkrótsza trasa ma 26 kilometrów, natomiast najdłuższa - 81 kilometrów. Łęknica, Węgliniec, Zgorzelec oraz Hradek nad Nisou, to miejsca startu dla naszych sąsiadów z Polski i Czech. Wzdłuż tras na "rowerowych rycerzy" oczekuje obsługa stanowisk pieczątkowych. Wiele z nich oferuje napoje i poczęstunek, a niektóre również program kulturalny. Warto się zatrzymać choćby po to, aby przybić pieczątkę na karcie uczestnika. Każdy, kto zbierze minimum 3 pieczątki, automatycznie bierze udział w loterii fantowej. Nagrodą główną jest rower trekkingowy.

Rowerowy Zlot Gwiaździsty odbywa się w tym roku podczas dwóch jubileuszy. Goszczące rowerzystów miasto obchodzi w tym roku jubileusz 750-lecia swego istnienia, a Powiat Görlitz - swoje dziesiąte urodziny. W rocznym programie uroczystości Rowerowy Zlot Gwiaździsty jest ważną atrakcją u jubilatów.

Na placu zamkowym w Rothenburgu/O.L. dla rowerzystów i turystów przygotowany zostanie interesujący program muzyczny, taneczny oraz gry i zabawy. Zaprezentują się grupy taneczne z Martinshof oraz z przedszkola Sonnenhügel. Za stworzenie odpowiedniego nastroju odpowiada orkiestra marszowa z Rothenburga oraz grupa muzyczna Kapela Pogranicze, która zaprezentuje utwory ludowe z sąsiedzkiego kraju. Kto jest ciekawy, może wziąć udział w cogodzinnym zwiedzaniu z przewodnikiem krypty i kościoła lub poznać historię miasta
w muzeum. Oczywiście na mecie znów zostanie przygotowana bogata oferta kulinarna.

Także w tym roku do dyspozycji są autobusy powrotne. Miejsca można rezerwować do 30 kwietnia, poprzez stronę internetową Rowerowego Zlotu Gwiaździstego. Na stronie rowerzyści znajdą również mapy poszczególnych odcinków, karty uczestnika i dane GPS wszystkich tras.

www.sternradfahrt.de

Osoba do kontaktu oraz szczegółowe informacje:
Entwicklungsgesellschaft Niederschlesische Oberlausitz mbH (ENO)
Servicestelle Tourismus und Freizeit
Maja Daniel-Rublack
Mail: maja.daniel@wirtschaft-goerlitz.de
Tel.: +49 3581 32 901-21

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również