NaStyku.pl

Zgorzelec jest w Twoich rękach! Co chcesz zmienić?

Wyobraź sobie, że możesz samodzielnie podejmować wszystkie decyzje dotyczące wyglądu, funkcjonowania i rozwoju Zgorzelca… Wiesz już co byś zmienił, aby nasze miasto stało się bardziej przyjazne? Pomóż nam znaleźć odpowiedź na to pytanie!
Jak stworzyć miasto bardziej przyjazne mieszkańcom? Pomóż nam znaleźć odpowiedź na to pytanie!
Jak stworzyć miasto bardziej przyjazne mieszkańcom? Pomóż nam znaleźć odpowiedź na to pytanie!

W Zgorzelcu mieszka ponad 30 tys. osób. Każda z nich jest inna i posiada odmienną opinię na temat miasta. Każda z nich ma inne zainteresowania, pomysły, potrzeby i oczekiwania. Każda z nich funkcjonuje w innym środowisku, wie z jakimi problemami borykają się ich dzieci, sąsiedzi, znajomi oraz współpracownicy. Każda z nich na pewno nie raz zastanawiała się, co chciałaby zmienić w Zgorzelcu, tak aby miasto stało się bardziej przyjazne mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym polsko-niemieckie pogranicze.

No właśnie, co właściwie należało by zmienić, poprawić lub wzmocnić? Tak aby Zgorzelec odpowiadał na różnorodne potrzeby mieszkańców, w tym osób które mają pewne ograniczenia związane z mobilnością lub percepcją. Stan dróg i chodników? Wybudować nowe mieszkania komunalne, parkingi? Rozbudować place zabaw dla dzieci lub obiekty sportowe? Stworzyć centrum miasta z prawdziwego zdarzenia, gdzie będzie można usiąść ze znajomymi i spędzić miło czas? Usprawnić komunikację miejską? Zadbać o poprawę bezpieczeństwa w mieście? Stworzyć nowe miejsca pracy? A może zupełnie coś innego?

Sam przyznasz, że potrzeb jest sporo… Dlatego jako redakcja www.nastyku.pl chcemy poznać Twoje oczekiwania! W tym celu przygotowaliśmy specjalną ankietę, w której pytamy m.in. o to, czego brakuje Ci w Zgorzelcu? Co chciałbyś zmienić oraz to, co Twoim zdaniem powinno być zrobione w mieście?

Chcemy zmieniać Zgorzelec razem z Tobą! Dlatego możesz być pewny, że wyniki ankiet przekażemy władzom samorządowym i zaapelujemy do nich, aby wzięli pod rozwagę życzenia mieszkańców i postarały się spełnić je chociaż w połowie.

Ankieta jest dostępna tutaj, a jej wypełnienie zajmie Ci tylko chwilę. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

To już ostatnie dni, żeby odwiedzić świąteczny jarmark w Görlitz

Ostatnie dni jarmarku

Na granicy
czwartek, 13 grudnia 2018, 11:56
Przedświąteczna bajkowa kraina jeszcze tylko do niedzieli, na lodowisku poślizgamy się do 7 stycznia. A dziś, jak w każdy czwartek, dyskoteka.

Zobacz również

Takich miejsc będzie w sumie 264. Kontrole będą również prowadzone w portach morskich i na lotniskach
Na granicy
poniedziałek, 19 listopada 2018, 09:07

Wracają kontrole graniczne

Od 22 listopada do 16 grudnia granicę z Niemcami, Litwą,...