NaStyku.pl

Śmiech dzieci i aromat kawy. Nowa inicjatywa dla rodzin z Görlitz i Zgorzelca

W styczniu rozpoczęły się prace nad nowym projektem skierowanym do dzieci i rodzin z Europa-Miasta. Czwórka młodych ludzi pracuje nad konceptem na nowe miejsce, w którego centrum będzie znajdowało się dziecko i jego potrzeby.
Model kawiarni. Projekt: Robert Melcher / Foto: Renata Burdosz
Model kawiarni. Projekt: Robert Melcher / Foto: Renata Burdosz

W najbliższy wtorek, 13 lutego, o godzinie 17.00 przy Jakobstraße 5 w Görlitz odbędzie się otwarte spotkanie poświęcone nowemu projektowi, w centrum którego jest dziecko i rodzina. Lokal na przyjazną przestrzeń już jest, ale trzeba go jeszcze wypełnić treścią. Pomysłodawcy, trzy pary oczekujące narodzin dzieci, zapraszają wszystkich kreatywnych, którzy chcieliby współtworzyć miejsce przyjazne rodzinie i innych zainteresowanych!

Grupa młodych zapaleńców rozpoczyna w Görlitz prace nad nowym projektem. Wszyscy właśnie spodziewają się dzieci, dlatego ich myśli szczególnie intensywnie skupiają się teraz właśnie na byciu rodzicem i krążą wokół rodziny, dzieci, organizacji dnia młodych rodzin. Centrum rodziny w centrum Görlitz ma już lokal. Teraz chciałoby wypełnić go treścią, dlatego zaprasza na spotkanie otwarte, swoistą burzę mózgów, która pozwoli nadać projektowi kierunek i kształt najbliższy oczekiwaniom przyszłych użytkowników.

Spotkanie ma być też próbą nawiązania kontaktów z polskimi kreatywnymi poszukującymi dla siebie projektu, który pozwoliłby im spełnić swoje marzenia i pomysły lub z osobami, dla których praca z dziećmi, rodzinami, ludźmi byłaby spełnieniem życiowych aspiracji. Ambicją tych młodych ludzi jest, aby w miejscu tym spotykali się rodzice i rodziny z dziećmi żyjące w Europa-Mieście, po obu stronach Nysy Łużyckiej, dając najmłodszym szansę obcowania z rówieśnikami posługującymi się różnym językiem, a rodzicom ułatwić poznawanie się i wymianę doświadczeń.

Podczas wtorkowego spotkania zobaczycie piękną przestrzeń jaką dzięki życzliwości spółki KommWohnen udało się już pozyskać dla tego projektu, poznacie Sebastiana i Magdę, Clemensa i Lisę oraz Roberta, którzy wpadli na ten pomysł oraz dowiecie się o celach, wstępnych założeniach i niebanalnych rozwiązaniach przestrzennych. A później, jeśli zechcecie, dołożycie do idei własną cegiełkę!

Wtorek, 13 lutego, godzina 17.00, ulica na tyłach pasażu Strassbourga -  Jakobstraße 5 (obok Złotej Bramy), Görlitz! 

Osoba kontaktowa:
Magdalena Zielińska-König
Email: jakobsenkel@gmail.com
Projekt "KommSpielen bei JakobsEnkeln" Görlitz

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również