NaStyku.pl

Śmiech dzieci i aromat kawy. Nowa inicjatywa dla rodzin z Görlitz i Zgorzelca

W styczniu rozpoczęły się prace nad nowym projektem skierowanym do dzieci i rodzin z Europa-Miasta. Czwórka młodych ludzi pracuje nad konceptem na nowe miejsce, w którego centrum będzie znajdowało się dziecko i jego potrzeby.
Model kawiarni. Projekt: Robert Melcher / Foto: Renata Burdosz
Model kawiarni. Projekt: Robert Melcher / Foto: Renata Burdosz

W najbliższy wtorek, 13 lutego, o godzinie 17.00 przy Jakobstraße 5 w Görlitz odbędzie się otwarte spotkanie poświęcone nowemu projektowi, w centrum którego jest dziecko i rodzina. Lokal na przyjazną przestrzeń już jest, ale trzeba go jeszcze wypełnić treścią. Pomysłodawcy, trzy pary oczekujące narodzin dzieci, zapraszają wszystkich kreatywnych, którzy chcieliby współtworzyć miejsce przyjazne rodzinie i innych zainteresowanych!

Grupa młodych zapaleńców rozpoczyna w Görlitz prace nad nowym projektem. Wszyscy właśnie spodziewają się dzieci, dlatego ich myśli szczególnie intensywnie skupiają się teraz właśnie na byciu rodzicem i krążą wokół rodziny, dzieci, organizacji dnia młodych rodzin. Centrum rodziny w centrum Görlitz ma już lokal. Teraz chciałoby wypełnić go treścią, dlatego zaprasza na spotkanie otwarte, swoistą burzę mózgów, która pozwoli nadać projektowi kierunek i kształt najbliższy oczekiwaniom przyszłych użytkowników.

Spotkanie ma być też próbą nawiązania kontaktów z polskimi kreatywnymi poszukującymi dla siebie projektu, który pozwoliłby im spełnić swoje marzenia i pomysły lub z osobami, dla których praca z dziećmi, rodzinami, ludźmi byłaby spełnieniem życiowych aspiracji. Ambicją tych młodych ludzi jest, aby w miejscu tym spotykali się rodzice i rodziny z dziećmi żyjące w Europa-Mieście, po obu stronach Nysy Łużyckiej, dając najmłodszym szansę obcowania z rówieśnikami posługującymi się różnym językiem, a rodzicom ułatwić poznawanie się i wymianę doświadczeń.

Podczas wtorkowego spotkania zobaczycie piękną przestrzeń jaką dzięki życzliwości spółki KommWohnen udało się już pozyskać dla tego projektu, poznacie Sebastiana i Magdę, Clemensa i Lisę oraz Roberta, którzy wpadli na ten pomysł oraz dowiecie się o celach, wstępnych założeniach i niebanalnych rozwiązaniach przestrzennych. A później, jeśli zechcecie, dołożycie do idei własną cegiełkę!

Wtorek, 13 lutego, godzina 17.00, ulica na tyłach pasażu Strassbourga -  Jakobstraße 5 (obok Złotej Bramy), Görlitz! 

Osoba kontaktowa:
Magdalena Zielińska-König
Email: jakobsenkel@gmail.com
Projekt "KommSpielen bei JakobsEnkeln" Görlitz

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Informacje ogólne oraz utrudnienia w ruchu

Europamarathon 2018. Utrudnienia w ruchu

Na granicy
wtorek, 22 maja 2018, 09:11
W niedzielę 3 czerwca ulicami Zgorzelca i Görlitz pobiegną uczestnicy 15. edycji Europamarathonu. To ważna cykliczna impreza, która rozgrywana jest każdego roku na zgorzeleckich ulicach.
Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza na wycieczkę do Görlitz.

Wycieczka z Muzeum Łużyckim do Görlitz

Na granicy
wtorek, 15 maja 2018, 13:07
Rozpoczęliśmy sezon wycieczkowy! Miło nam poinformować, że już w najbliższy czwartek 17 maja o godzinie 16:30 ruszy klasyczna wycieczka przez stare miasto Görlitz.

Zobacz również

15. Nyski Festiwal Filmowy.
Na granicy
czwartek, 10 maja 2018, 09:10

Nyski Festiwal Filmowy

W tym roku już po raz 15 odbędzie się na...