NaStyku.pl

Podsumowanie transgranicznego projektu: Nie dla narkotyków

"Nie dla narkotyków" to główne hasło projektu realizowanego przez polskich i saksońskich policjantów. Projekt zakładał zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym.
W Görlitz odbyło się podsumowanie projektu "Nie dla narkotyków" (fot.: UMWD)
W Görlitz odbyło się podsumowanie projektu "Nie dla narkotyków" (fot.: UMWD)

Projekt był realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020 od 2016 roku. W poniedziałek (24 września) w Görlitz odbyło się podsumowanie jego rezultatów.

Problem narkotyków dotyczy zarówno młodzieży polskiej jak i niemieckiej, tej z dużych metropolii, jak i tej z małych miast i wsi. Pojawienie się dopalaczy, ich dostępność - to wpłynęło na metody działania policji. Dlatego tak ważne jest podnoszenie świadomości młodych ludzi co do skutków zażywania tych substancji. Edukacja to nasza najważniejsza broń w walce o zdrowie i życie młodych ludzi. Dzięki niej możemy sprawić, że działania producentów dopalaczy będą nieskuteczne, a dzieci bezpieczne – mówił na spotkaniu marszałek Cezary Przybylski.

Projekt miał na celu m.in. zwiększenie intensywności współpracy policji polskiej i saksońskiej w zakresie zapobiegania zwalczania przestępstw związanych z narkotykami i dopalaczami oraz podniesienie poziomu świadomości społecznej na temat dopalaczy i narkotyków na terenie pogranicza polsko-saksońskiego. Miał również pomóc w podniesieniu kompetencji funkcjonariuszy i pracowników policji zajmujących się tematyką narkotykową, a także podniesienie poziomu wiedzy i świadomości społecznej mieszkańców pogranicza polsko-saksońskiego na temat problemów związanych z zażywaniem substancji odurzających.

Dlatego też w ramach projektu przeszkolono blisko 90 funkcjonariuszy policji, przeprowadzono konkurs dla szkół Dopalacze – Zabijacze, zorganizowano ponad 10 imprez masowych dotyczących problematyki narkotyków i dopalaczy, zorganizowano liczne spotkania i seminaria eksperckie. Prowadzona jest także kampania profilaktyczna adresowana do uczniów, rodziców oraz nauczycieli, w której do tej pory wzięło udział ponad 9 tys. osób.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego dofinansował projekt ze środków EFRR kwotą blisko 2 mln zł.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również