NaStyku.pl

Podsumowanie transgranicznego projektu: Nie dla narkotyków

"Nie dla narkotyków" to główne hasło projektu realizowanego przez polskich i saksońskich policjantów. Projekt zakładał zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym.
W Görlitz odbyło się podsumowanie projektu "Nie dla narkotyków" (fot.: UMWD)
W Görlitz odbyło się podsumowanie projektu "Nie dla narkotyków" (fot.: UMWD)

Projekt był realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020 od 2016 roku. W poniedziałek (24 września) w Görlitz odbyło się podsumowanie jego rezultatów.

Problem narkotyków dotyczy zarówno młodzieży polskiej jak i niemieckiej, tej z dużych metropolii, jak i tej z małych miast i wsi. Pojawienie się dopalaczy, ich dostępność - to wpłynęło na metody działania policji. Dlatego tak ważne jest podnoszenie świadomości młodych ludzi co do skutków zażywania tych substancji. Edukacja to nasza najważniejsza broń w walce o zdrowie i życie młodych ludzi. Dzięki niej możemy sprawić, że działania producentów dopalaczy będą nieskuteczne, a dzieci bezpieczne – mówił na spotkaniu marszałek Cezary Przybylski.

Projekt miał na celu m.in. zwiększenie intensywności współpracy policji polskiej i saksońskiej w zakresie zapobiegania zwalczania przestępstw związanych z narkotykami i dopalaczami oraz podniesienie poziomu świadomości społecznej na temat dopalaczy i narkotyków na terenie pogranicza polsko-saksońskiego. Miał również pomóc w podniesieniu kompetencji funkcjonariuszy i pracowników policji zajmujących się tematyką narkotykową, a także podniesienie poziomu wiedzy i świadomości społecznej mieszkańców pogranicza polsko-saksońskiego na temat problemów związanych z zażywaniem substancji odurzających.

Dlatego też w ramach projektu przeszkolono blisko 90 funkcjonariuszy policji, przeprowadzono konkurs dla szkół Dopalacze – Zabijacze, zorganizowano ponad 10 imprez masowych dotyczących problematyki narkotyków i dopalaczy, zorganizowano liczne spotkania i seminaria eksperckie. Prowadzona jest także kampania profilaktyczna adresowana do uczniów, rodziców oraz nauczycieli, w której do tej pory wzięło udział ponad 9 tys. osób.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego dofinansował projekt ze środków EFRR kwotą blisko 2 mln zł.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

To już ostatnie dni, żeby odwiedzić świąteczny jarmark w Görlitz

Ostatnie dni jarmarku

Na granicy
czwartek, 13 grudnia 2018, 11:56
Przedświąteczna bajkowa kraina jeszcze tylko do niedzieli, na lodowisku poślizgamy się do 7 stycznia. A dziś, jak w każdy czwartek, dyskoteka.

Zobacz również

Takich miejsc będzie w sumie 264. Kontrole będą również prowadzone w portach morskich i na lotniskach
Na granicy
poniedziałek, 19 listopada 2018, 09:07

Wracają kontrole graniczne

Od 22 listopada do 16 grudnia granicę z Niemcami, Litwą,...