NaStyku.pl

Miał być szybki zarobek, zamiast tego jest mandat

400 euro – tyle miał otrzymać obywatel Ukrainy za nielegalny przewóz siedmiu cudzoziemców z Warszawy do Francji. Przerzut jednak się nie udał. Wszyscy zostali zatrzymani za polsko – niemiecką granicą.
fot.: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot.: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

W środę, 21 lutego, funkcjonariusze straży granicznej w Zgorzelcu w pobliżu autostrady A4 zatrzymali obywatela Ukrainy, który legitymował się paszportem biometrycznym. Mężczyzna został zatrzymany po uzyskaniu informacji od Policji Federalnej o nielegalnym przewozie cudzoziemców. W nocy z 20 na 21 lutego Ukrainiec przewiózł przez granicę wbrew obowiązującym przepisom siedmiu obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Mundurowym wyjaśnił, że za przewiezienie cudzoziemców z Polski do Francji miał otrzymać wynagrodzenie w wysokości 400 euro.

Mężczyzna został zatrzymany i cały czas pozostaje do dyspozycji Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara grzywny oraz umieszczenie danych w wykazie osób niepożądanych na terytorium naszego kraju. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności służbowych strona niemiecka zawróciła do Polski obywateli Rosji. Zatrzymani również pozostają do dyspozycji pograniczników.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

To już ostatnie dni, żeby odwiedzić świąteczny jarmark w Görlitz

Ostatnie dni jarmarku

Na granicy
czwartek, 13 grudnia 2018, 11:56
Przedświąteczna bajkowa kraina jeszcze tylko do niedzieli, na lodowisku poślizgamy się do 7 stycznia. A dziś, jak w każdy czwartek, dyskoteka.

Zobacz również

Takich miejsc będzie w sumie 264. Kontrole będą również prowadzone w portach morskich i na lotniskach
Na granicy
poniedziałek, 19 listopada 2018, 09:07

Wracają kontrole graniczne

Od 22 listopada do 16 grudnia granicę z Niemcami, Litwą,...