NaStyku.pl

Miał być szybki zarobek, zamiast tego jest mandat

400 euro – tyle miał otrzymać obywatel Ukrainy za nielegalny przewóz siedmiu cudzoziemców z Warszawy do Francji. Przerzut jednak się nie udał. Wszyscy zostali zatrzymani za polsko – niemiecką granicą.
fot.: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot.: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

W środę, 21 lutego, funkcjonariusze straży granicznej w Zgorzelcu w pobliżu autostrady A4 zatrzymali obywatela Ukrainy, który legitymował się paszportem biometrycznym. Mężczyzna został zatrzymany po uzyskaniu informacji od Policji Federalnej o nielegalnym przewozie cudzoziemców. W nocy z 20 na 21 lutego Ukrainiec przewiózł przez granicę wbrew obowiązującym przepisom siedmiu obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Mundurowym wyjaśnił, że za przewiezienie cudzoziemców z Polski do Francji miał otrzymać wynagrodzenie w wysokości 400 euro.

Mężczyzna został zatrzymany i cały czas pozostaje do dyspozycji Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara grzywny oraz umieszczenie danych w wykazie osób niepożądanych na terytorium naszego kraju. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności służbowych strona niemiecka zawróciła do Polski obywateli Rosji. Zatrzymani również pozostają do dyspozycji pograniczników.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Cały świat w Zgorzelcu, czyli XXIV edycja Międzynarodowego Dnia Inwalidy - zdjęcie nr 49

Zgorzelec po raz dwudziesty czwarty

Na granicy
poniedziałek, 19 marca 2018, 14:10
Międzynarodowy Dzień Inwalidy w Zgorzelcu 2018. W miniony weekend w Miejskim Domu Kultury odbyło się dwudzieste czwarte spotkanie lekarzy, fizjoterapeutów, inżynierów, biologów, pedagogów, pracowników pomocy społecznej oraz urzędników państwowych.
XXIV edycja Międzynarodowego Dnia Inwalidy Zgorzelec 2018.

XXIV edycja Międzynarodowego Dnia Inwalidy Zgorzelec 2018

Na granicy
środa, 14 marca 2018, 11:37
Przed nami 24. edycja Międzynarodowego Dnia Inwalidy "Życie bez bólu". Podobnie jak w latach poprzednich obchodom będzie towarzyszyć konferencja naukowa, na której zostaną omówione tematy z zakresu fizjoterapii, inżynierii biomedycznej i leczenia skolioz.

Zobacz również