NaStyku.pl

Miał być szybki zarobek, zamiast tego jest mandat

400 euro – tyle miał otrzymać obywatel Ukrainy za nielegalny przewóz siedmiu cudzoziemców z Warszawy do Francji. Przerzut jednak się nie udał. Wszyscy zostali zatrzymani za polsko – niemiecką granicą.
fot.: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot.: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

W środę, 21 lutego, funkcjonariusze straży granicznej w Zgorzelcu w pobliżu autostrady A4 zatrzymali obywatela Ukrainy, który legitymował się paszportem biometrycznym. Mężczyzna został zatrzymany po uzyskaniu informacji od Policji Federalnej o nielegalnym przewozie cudzoziemców. W nocy z 20 na 21 lutego Ukrainiec przewiózł przez granicę wbrew obowiązującym przepisom siedmiu obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Mundurowym wyjaśnił, że za przewiezienie cudzoziemców z Polski do Francji miał otrzymać wynagrodzenie w wysokości 400 euro.

Mężczyzna został zatrzymany i cały czas pozostaje do dyspozycji Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara grzywny oraz umieszczenie danych w wykazie osób niepożądanych na terytorium naszego kraju. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności służbowych strona niemiecka zawróciła do Polski obywateli Rosji. Zatrzymani również pozostają do dyspozycji pograniczników.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Kursy językowe Via Regia
Na granicy
poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 09:40

Niemiecki z kursami Via Regia

Kończą się wakacje i tandemowe kursy językowe „Via Regia” wracają...
Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz
Na granicy
piątek, 17 sierpnia 2018, 13:00

Niemiecki dla piątoklasistów

We wrześniu w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz ruszają kolejne kursy języka...