NaStyku.pl

Grupa "Nysa" odzyskała Mercedesa o wartości 400 tys. zł

Luksusowy samochód skradziony na terenie Niemiec trafił na Dolny Śląsk. Ukryto go w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Pieńsk. W sprawę zamieszanych jest dwóch mieszkańców tej gminy.
Mundurowi zatrzymali dwóch paserów Mercedesa o wartości 400 tys. zł. | fot.: KPP Zgorzelec
Mundurowi zatrzymali dwóch paserów Mercedesa o wartości 400 tys. zł. | fot.: KPP Zgorzelec

Policjanci z Pieńska wspólnie z funkcjonariuszami dolnośląsko – saksońskiej grupy "Nysa" ze Zgorzelca zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie dwóch mieszkańców gminy Pieńsk, podejrzewanych o paserstwo samochodu osobowego marki Mercedes. Wartość pojazdu oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 400 tys. zł.

Auto było ukryte w budynku gospodarczym na terenie jednej z posesji w gminie Pieńsk. Jak ustalili policjanci, Mercedes został wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Zatrzymanym postawiono zarzut paserstwa mienia o znacznej wartości. Wobec jednego z mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny. Grozi im do kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Informacje ogólne oraz utrudnienia w ruchu

Europamarathon 2018. Utrudnienia w ruchu

Na granicy
wtorek, 22 maja 2018, 09:11
W niedzielę 3 czerwca ulicami Zgorzelca i Görlitz pobiegną uczestnicy 15. edycji Europamarathonu. To ważna cykliczna impreza, która rozgrywana jest każdego roku na zgorzeleckich ulicach.
Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza na wycieczkę do Görlitz.

Wycieczka z Muzeum Łużyckim do Görlitz

Na granicy
wtorek, 15 maja 2018, 13:07
Rozpoczęliśmy sezon wycieczkowy! Miło nam poinformować, że już w najbliższy czwartek 17 maja o godzinie 16:30 ruszy klasyczna wycieczka przez stare miasto Görlitz.

Zobacz również

15. Nyski Festiwal Filmowy.
Na granicy
czwartek, 10 maja 2018, 09:10

Nyski Festiwal Filmowy

W tym roku już po raz 15 odbędzie się na...