NaStyku.pl

Grupa "Nysa" odzyskała Mercedesa o wartości 400 tys. zł

Luksusowy samochód skradziony na terenie Niemiec trafił na Dolny Śląsk. Ukryto go w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Pieńsk. W sprawę zamieszanych jest dwóch mieszkańców tej gminy.
Mundurowi zatrzymali dwóch paserów Mercedesa o wartości 400 tys. zł. | fot.: KPP Zgorzelec
Mundurowi zatrzymali dwóch paserów Mercedesa o wartości 400 tys. zł. | fot.: KPP Zgorzelec

Policjanci z Pieńska wspólnie z funkcjonariuszami dolnośląsko – saksońskiej grupy "Nysa" ze Zgorzelca zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie dwóch mieszkańców gminy Pieńsk, podejrzewanych o paserstwo samochodu osobowego marki Mercedes. Wartość pojazdu oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 400 tys. zł.

Auto było ukryte w budynku gospodarczym na terenie jednej z posesji w gminie Pieńsk. Jak ustalili policjanci, Mercedes został wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Zatrzymanym postawiono zarzut paserstwa mienia o znacznej wartości. Wobec jednego z mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny. Grozi im do kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Przyjdź w najbliższą niedzielę do CHR Zgorzelec Plaza i dowiedz się więcej na temat Konwoju Dobra. | materiały prasowe

Zgorzelec - pierwszy na mapie Konwoju Dobra

Na granicy
środa, 14 lutego 2018, 10:49
18 lutego 2018 roku, w niedzielę, do pierwszego miasta na mapie Konwoju Dobra - Zgorzelca, zawita Mobilny Punkt Poboru Dobra Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra", Organizacji Pożytku Publicznego.

Zobacz również