NaStyku.pl

Grupa "Nysa" odzyskała Mercedesa o wartości 400 tys. zł

Luksusowy samochód skradziony na terenie Niemiec trafił na Dolny Śląsk. Ukryto go w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Pieńsk. W sprawę zamieszanych jest dwóch mieszkańców tej gminy.
Mundurowi zatrzymali dwóch paserów Mercedesa o wartości 400 tys. zł. | fot.: KPP Zgorzelec
Mundurowi zatrzymali dwóch paserów Mercedesa o wartości 400 tys. zł. | fot.: KPP Zgorzelec

Policjanci z Pieńska wspólnie z funkcjonariuszami dolnośląsko – saksońskiej grupy "Nysa" ze Zgorzelca zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie dwóch mieszkańców gminy Pieńsk, podejrzewanych o paserstwo samochodu osobowego marki Mercedes. Wartość pojazdu oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 400 tys. zł.

Auto było ukryte w budynku gospodarczym na terenie jednej z posesji w gminie Pieńsk. Jak ustalili policjanci, Mercedes został wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Zatrzymanym postawiono zarzut paserstwa mienia o znacznej wartości. Wobec jednego z mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny. Grozi im do kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Podpisano porozumienie o realizacji wspólnego projektu przez KWP we Wrocławiu oraz KWP w Libercu (fot.: KWP Wrocław)

Polsko-czeska współpraca policji

Na granicy
poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 09:31
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Libercu starają się o środki unijne na projekt poświęcony zwiększeniu bezpieczeństwa na polsko-czeskim pograniczu. W realizację zadań włączono m.in. zgorzelecką jednostkę.
Görlitz

Powiat Görlitz obchodzi 10. urodziny

Na granicy
czwartek, 09 sierpnia 2018, 10:21
Chcielibyście zobaczyć Starostwo Görlitz i poznać jego pracowników? Czy można się zgubić w budynku starostwa? Jaki jest smak kawy wypijanej w biurach? Czy pracownicy administracyjni potrafią upiec pyszne ciasta? Jesteście ciekawi odpowiedzi?

Zobacz również