NaStyku.pl

CYRKUS - co w trawie piszczy

Już po raz dwunasty odbędzie się CYRKUS w lecie, tygodniowy obóz cyrkowy dla młodzieży z Polski i Niemiec - z wielką końcową prezentacją w Uferpark Görlitz / Zgorzelec.
Dzisiaj rusza tygodniowy obóz cyrkowy dla młodzieży z Polski i Niemiec (fot.: Florian Gaertner)
Dzisiaj rusza tygodniowy obóz cyrkowy dla młodzieży z Polski i Niemiec (fot.: Florian Gaertner)

Od 9 do 14 lipca 2018 r. stowarzyszenie KulturBrücken e.V. ponownie rozbija duży kolorowy namiot w ogrodzie pałacu Klingewalde i oferuje warsztaty cyrkowe dla 66 dzieci i młodzieży ze Zgorzelca, Görlitz, Wrocławia, Drezna, Warszawy, Katowic i Cottbus.

Wspólnie z polsko- i niemieckojęzycznymi liderami warsztatów uczestnicy opracowują spektakl cyrkowy, pt. "Insekty", który zostanie zaprezentowany w sobotę, 14 lipca o godzinie 15:00 w Uferpark (Görlitz). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Na codziennych treningach i próbach w sześciu warsztatach, mali artyści mogą poznawać nowe techniki sztuki cyrkowej i nie tylko. W tym roku przygotowano warsztaty takie jak: klaunada, trapez i szarfy, trampolina, muzyka, scenografia oraz międzydyscyplinarna grupa młodzieżowa, w programie jest poza tym dużo zabaw i gier. Po zajęciach uczestnicy są pod opieką polsko-niemieckiej drużyny opiekunów.

Już w piątek, 13 lipca o godzinie 16:00, w pałacu Klingewalde odbędzie się próba generalna z udziałem publiczności. A w sobotę prawie 90-osobowa cyrkowa rodzina wyruszy w stronę Uferpark nad Nysą, gdzie goście będą mogli zanurzyć się przez ponad godzinę w bajeczny świat cyrkowy. Zapraszamy!

"CYRKUS w lecie 2018" to projekt stowarzyszenia KulturBrücken Görlitz e.V. we współpracy ze stowarzyszeniem KUŹNIA ze Zgorzelca i jest sponsorowany przez miasto Görlitz, Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM) oraz Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien.

Projekt zrealizowany dzięki dotacji ze środków podatników na podstawie budżetu przyjętego przez posłów Saksońskiego Landtagu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Materiały prasowe Kulturservice Görlitz

XX Śląski Jarmark Garncarski w Görlitz

Na granicy
czwartek, 19 lipca 2018, 08:47
W weekend 21-22 lipca 2018 na malowniczej Starówce w Görlitz odbędzie się jubileuszowy, XX Śląski Jarmark Garncarski. Kramy i warsztaty garncarskie rozgoszczą się na Untermarkt, Brüderstraße aż po Obermarkt.

Zobacz również

Będzie tam i ratusz, i szpital, i kino. Ale przede wszystkim będzie wiele zabawy i radości.
Na granicy
piątek, 29 czerwca 2018, 08:35

Miasto, w którym rządzą dzieci!

Miasto Dzieci–Kinderstadt to polsko-niemiecki projekt, który poprzez zabawę wychowuje, uczy...