NaStyku.pl

Bez fajerwerków na moście Staromiejskim

Wzorem lat ubiegłych władze Görlitz wprowadzają zakaz używania materiałów pirotechnicznych po niemieckiej stronie mostu Staromiejskiego oraz w promieniu 50 metrów od niego.
Fajerwerki w Sylwestra? Tak, ale nie na moście Staromiejskim.
Fajerwerki w Sylwestra? Tak, ale nie na moście Staromiejskim.

Urząd Miasta w Görlitz poinformował, że od 31 grudnia 2017 r. od godziny 22.00 do 1 stycznia 2018 r. do godziny 2.00 na niemieckiej części mostu Staromiejskiego oraz w promieniu 50 metrów od niego będzie obowiązywać zakaz używania fajerwerków.

Zakaz nie bez powodu został wprowadzony. Polacy i Niemcy od lat spotykają się na moście Staromiejskim, by wspólnie przywitać Nowy Rok. Spotkania te mają charakter spontaniczny, bez żadnego nadzoru. Władze Görlitz opierając się na doświadczeniu z lat ubiegłych uznały, że korzystanie w tym miejscu z fajerwerków stało się zbyt niebezpieczne. Odpalanie w niekontrolowany sposób materiałów pirotechnicznych często zagrażało życiu i zdrowiu innych uczestników oraz policjantów pilnujących porządku.

Osobom, które naruszą ten zakaz, grozi odebranie materiałów pirotechnicznych. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowe połączenie ułatwi, szczególnie studentom, uczniom i turystom dotarcie do i z Zielonej Góry.

Zielona Góra - Görlitz od 1 lutego!

Na granicy
poniedziałek, 22 stycznia 2018, 10:46
Od 1 lutego 2018 r. zostanie uruchomione nowe połączenie kolejowe z Zielonej Góry do Görlitz – poinformował na swojej stronie portal kolejoweluzyce.eu.
Dyrektor Naszego Zoo Dr Sven Hammer z żółwiem coura w Zoo Muenster | fot.: Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Zwierzę roku 2018: żółw Cuora

Na granicy
poniedziałek, 22 stycznia 2018, 10:09
Nadchodzi niebezpieczeństwo: aby zwrócić uwagę ludzi na zagrożenia tej populacji żyjącej na wolności, żółw Cuora został wybrany na "Zwierzę roku 2018".

Zobacz również