NaStyku.pl

Bez fajerwerków na moście Staromiejskim

Wzorem lat ubiegłych władze Görlitz wprowadzają zakaz używania materiałów pirotechnicznych po niemieckiej stronie mostu Staromiejskiego oraz w promieniu 50 metrów od niego.
Fajerwerki w Sylwestra? Tak, ale nie na moście Staromiejskim.
Fajerwerki w Sylwestra? Tak, ale nie na moście Staromiejskim.

Urząd Miasta w Görlitz poinformował, że od 31 grudnia 2017 r. od godziny 22.00 do 1 stycznia 2018 r. do godziny 2.00 na niemieckiej części mostu Staromiejskiego oraz w promieniu 50 metrów od niego będzie obowiązywać zakaz używania fajerwerków.

Zakaz nie bez powodu został wprowadzony. Polacy i Niemcy od lat spotykają się na moście Staromiejskim, by wspólnie przywitać Nowy Rok. Spotkania te mają charakter spontaniczny, bez żadnego nadzoru. Władze Görlitz opierając się na doświadczeniu z lat ubiegłych uznały, że korzystanie w tym miejscu z fajerwerków stało się zbyt niebezpieczne. Odpalanie w niekontrolowany sposób materiałów pirotechnicznych często zagrażało życiu i zdrowiu innych uczestników oraz policjantów pilnujących porządku.

Osobom, które naruszą ten zakaz, grozi odebranie materiałów pirotechnicznych. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

20 lat Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz.

Smaczny, muzyczny i aktywny początek maja na Przedmieściu Nyskim

Na granicy
piątek, 20 kwietnia 2018, 16:57
Początek maja w Zgorzelcu zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wszystko za sprawą polsko-niemieckiego festynu rodzinnego zorganizowanego w ramach dwudziestolecia Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz. Będą food trucki, koncerty, wystawy oraz plenerowy plac zabaw.

Zobacz również

Mieszkańcy Ostritz organizują Święto Pokoju.
Na granicy
wtorek, 17 kwietnia 2018, 14:31

Solidarni z mieszkańcami Ostritz

Burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz i nadburmistrz Görlitz Siegfried Deinege wezmą...
17. Rowerowy Zlot Gwiaździsty Powiatu Görlitz
Na granicy
środa, 11 kwietnia 2018, 11:28

Zlot Gwiaździsty

5 maja tysiące miłośników wypraw rowerowych znów wyruszy przez Powiat...